Shporta

Shampo klasike Bioxcin për flokë të yndyrshëm 300ml

Shampo klasike Bioxcin për flokë të yndyrshëm 300ml
Shampo klasike Bioxcin për flokë të yndyrshëm 300ml
Shampo klasike Bioxcin për flokë të yndyrshëm 300ml
Risi
Shampo klasike Bioxcin për flokë të yndyrshëm 300ml
Shampo klasike Bioxcin për flokë të yndyrshëm 300ml
Shampo klasike Bioxcin për flokë të yndyrshëm 300ml
Shampo klasike Bioxcin për flokë të yndyrshëm 300ml
7.00€
  • Disponueshmëria: Në stok
  • Kodi: 8697432090260-2040

NEVOJA: Shëndeti i flokëve

TIPI I PRODUKTIT: Për flokë me yndyrë

LLOJI I PRODUKTIT: Shampo


Shampo Bioxcin Classic është një shampo bimore me formulë të forcuar për ata që kanë probleme me rënien e flokëve ose duan të mbrojnë flokët e tyre.


Ekstrakti bimor i Biocomplex B11 parandalon rënien e flokëve dhe rikthen shëndetin e flokëve.


Aktivët kundër rënies së flokëve forcohen me Teknologjinë Liposome. Vepron më shpejt kundër rënies së flokëve me formulën e tij të forcuar dhe teknologjinë liposome.


  • I testuar dermatologjikisht.
  • Nuk përmban alergjen të shkaktuar nga parfumi dhe është hipoallergjik.
  • Është i përshtatshëm për përdorim në skalpin e ndjeshëm.
  • PH i tij është i pajtueshëm me pH të flokëve dhe lëkurës.
  • Nuk përmban paraben.
  • Është i përshtatshëm për përdorim pas transplantimit të flokëve.


Përmbajtja

BIOKOMPLESI B11


Bimët që përbëjnë ekstraktin bimor të patentuar Biocomplex B11 janë: Kamomili gjerman, Hithra, Yarrow, Bisht kali dhe Carob.


Këto bimë janë shumë të pasura me vitamina, minerale dhe aminoside.


• Vitaminat (A, B1, B2, B5, B9): Ndihmon në forcimin e fijeve të flokëve.

• Mineralet (Bakër, Zink, Hekur, Kalcium): Ushqen flokët.

• Flavonoidet (Kemferol, Apigenin, Myricetin): Mbron fijet e flokëve nga dëmtimi.

• Acidet yndyrore të pangopura (Omega-6, Omega-9): Efektive kundër rënies së flokëve.


Përdorimi 

Aplikohet në flokë të lagur duke i masazhuar butësisht, e lë në flokë për 1-2 minuta dhe më pas shpëlahet tërësisht.


Është i përshtatshëm për përdorim të përditshëm.


Në rast kontakti me sytë, shpëlajeni me ujë të bollshëm.

We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.