Shporta

Serum Hidratues Intensiv Bioxcin Acid Hialuronik 3%

Serum Hidratues Intensiv Bioxcin Acid Hialuronik 3%
Serum Hidratues Intensiv Bioxcin Acid Hialuronik 3%
Serum Hidratues Intensiv Bioxcin Acid Hialuronik 3%
Risi
Serum Hidratues Intensiv Bioxcin Acid Hialuronik 3%
Serum Hidratues Intensiv Bioxcin Acid Hialuronik 3%
Serum Hidratues Intensiv Bioxcin Acid Hialuronik 3%
Serum Hidratues Intensiv Bioxcin Acid Hialuronik 3%
8.50€
  • Disponueshmëria: Në stok
  • Kodi: 8680512632559-2042

NEVOJAT: Hidratim intensiv, përplotësim

TIPI I PRODUKTIT: Të gjitha llojet e lëkurës

LLOJI I PRODUKTIT: Serum


Serumi hidratues dhe plotësues intensiv Bioxcin ndihmon në hidratimin e lëkurës dhe zvogëlimin e shfaqjes së shenjave të plakjes me 3% acid hialuronik në përmbajtjen e tij.


Produkti shkon përtej kujdesit klasik të lëkurës dhe ndihmon në ruajtjen e strukturës natyrale të lëkurës dhe arritjen e një pamje rrezatuese.


I formuluar për t'u përshtatur për të gjitha moshat dhe llojet e lëkurës, serumi intensiv hidratues dhe përplotësues ndihmon lëkurën të rifitojë lagështinë dhe plotësinë që ka humbur duke mbushur boshllëqet midis qelizave të lëkurës me efektin sinergjik të krijuar nga kombinimi perfekt i acidit hialuronik dhe patenolit. .


Përmbajtja


Acidi hialuronik: Është një ndërmjetës ndërqelizor me veti lidhëse. Është një nga komponentët kryesorë të matricës jashtëqelizore. Është i njohur për aftësinë e tij strukturore për të mbajtur afërsisht një mijë herë më shumë ujë se ai vetë.


Panthenol (Vitamina B5): Përdoret në produktet farmaceutike dhe kozmetike si hidratues dhe për të ndihmuar në përmirësimin e shërimit të plagëve. Parandalon humbjen e ujit. Mbështet shërimin e plagëve si anti-inflamator. Ka një efekt hidratues. Riparon barrierën e lëkurës.


Përdorimi

  • Pasi të keni pastruar lëkurën në mëngjes dhe në mbrëmje, aplikoni një sasi të mjaftueshme serumi të acidit hialuronik BIOXCIN në zonën e fytyrës, qafës dhe dekoltesë duke masazhuar me lëvizje rrethore.
  • Mos harroni të plotësoni rutinën tuaj të kujdesit me krem kundër diellit të përshtatshëm për lëkurën tuaj.
  • Është i përshtatshëm për përdorim në të gjitha llojet e lëkurës.
We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.