Shporta

Serum Rigjallërues Bioxcin Ester Vitaminë C 15%

Serum Rigjallërues Bioxcin Ester Vitaminë C 15%
Serum Rigjallërues Bioxcin Ester Vitaminë C 15%
Serum Rigjallërues Bioxcin Ester Vitaminë C 15%
Risi
Serum Rigjallërues Bioxcin Ester Vitaminë C 15%
Serum Rigjallërues Bioxcin Ester Vitaminë C 15%
Serum Rigjallërues Bioxcin Ester Vitaminë C 15%
Serum Rigjallërues Bioxcin Ester Vitaminë C 15%
8.50€
  • Disponueshmëria: Në stok
  • Kodi: 8680512632818-2041

NEVOJAT: Hidratim, Çngjyrim

TIPI I PRODUKTIT: Të gjitha llojet e lëkurës

LLOJI I PRODUKTIT: Serum


Serumi rigjallërues me vitaminë C Bioxcin Ester ofron efekt antioksidues, përmirëson tonin e lëkurës dhe siguron një pamje të ndritshme dhe rrezatuese që nga përdorimi i parë. Produkti shkon përtej kujdesit klasik të lëkurës dhe ndihmon në ruajtjen e strukturës natyrale të lëkurës dhe arritjen e një pamje rrezatuese. I formuluar për të qenë i përshtatshëm për të gjitha moshat dhe llojet e lëkurës, Serumi Revitalizing mbron lëkurën nga radikalet e lira me një përqindje të lartë prej 15% Ester Vitamin C, duke ndihmuar në eliminimin e parregullsive të ngjyrave në tonin e lëkurës.


Ester Vitamina C është më e qëndrueshme dhe më efektive se acidi askorbik. Nuk prishet në formulat kozmetike dhe ndihmon vitaminën C të sigurojë të gjitha përfitimet që i jep lëkurës.


Përmbajtja

Ester Vitamina C: Vitamina C gjendet në lëkurë si një substancë kundër plakjes që redukton sintezën e melaninës dhe rrit sintezën e kolagjenit. Vitamina C e aplikuar në nivel lokal ndriçon lëkurën dhe ndihmon në parandalimin e formimit të njollave. Është më i qëndrueshëm dhe më efektiv se acidi askorbik.


Niacinamide (Vitamina B3): Është një vitaminë e tretshme në ujë. Niacinamidi, i cili është shumë efektiv në zhvillimin dhe forcimin e barrierës së lëkurës, është një përbërës aktiv që përdoret gjerësisht në kujdesin e lëkurës dhe kozmetikës.


Përdorimi

  • Pasi të keni pastruar lëkurën në mëngjes dhe në mbrëmje, aplikoni një sasi të mjaftueshme serumi BIOXCIN Ester Vitamin C në zonën e fytyrës, qafës dhe dekoltesë duke masazhuar me lëvizje rrethore.
  • Mos harroni të plotësoni rutinën tuaj të kujdesit me krem kundër diellit të përshtatshëm për lëkurën tuaj.
  • Është i përshtatshëm për përdorim në të gjitha llojet e lëkurës.
We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.