Shporta

Xhel për Larjen e Fytyrës Bioxsine Pure&White 200ml

Xhel për Larjen e Fytyrës Bioxsine Pure&White 200ml
Risi
Xhel për Larjen e Fytyrës Bioxsine Pure&White 200ml
4.90€
  • Disponueshmëria: Në stok
  • Kodi: 8680512626022-2038

BIOXSINE PURE & WHITE Face Wash me xhelin e tij pa sapun ndihmon në heqjen e make-up-it dhe papastërtive. Me një formulim të përshtatshëm për zonën e ndjeshme të fytyrës, siguron lëkurë rrezatuese dhe të pastër në mënyrë të sigurt.


Xhel për larjen e fytyrës Bioxsine Pure&White, parandalon njollat e errëta dhe siguron lëkurë më të lehtë.


Kompleksi bimor i patentuar kundër njollave: Ndihmon për t'i dhënë lëkurës një ton uniform dhe parandalon pabarazinë në lëkurën e prirur ndaj njollave.


Alfa-Arbutin parandalon prodhimin e melaninës dhe ul formimin e njollave dhe hiperpigmentimit.


Resveratroli ndihmon në parandalimin e shfaqjes së hershme të rrudhave duke rinovuar lëkurën me vetitë e tij të fuqishme antioksiduese. Gjithashtu krijon një lëkurë më të shëndetshme pasi reduktohen rrudhat.


Acidi Askorbik ndriçon lëkurën, rregullon dukshëm tonin dhe parandalon shfaqjen e njollave.


Niacinamidi u vërtetua në studimet klinike se zvogëlon njollat e dukshme brenda katër javësh.


Vitamina B5 dhe Glicerina kujdesen, rigjallëron dhe mbron lëkurën duke siguruar lagështinë e nevojshme për një lëkurë më të lëmuar.


Uji termal, stimulon mekanizmat natyralë të hidratimit të lëkurës. Qetëson dhe hidraton shumë lëkurën.


Si të përdorni


Çdo mëngjes dhe mbrëmje, hidhni pak xhel në pëllëmbën e dorës. Shumoni dhe aplikojeni butësisht duke e masazhuar në lëkurën tuaj. Shpëlajeni tërësisht me ujë të ngrohtë.

We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.